სალომე ზურაბიშვილი:საქართველოში სახელმწიფო ტერორად იქცა: მმართველმა პარტიამ უცხო ქვეყანაში პოლიტიკური ოპონენტი გაიტაცა - მათი შეჩერების დროა!
29/05/2025 21:53:00 პოლიტიკა
საქართველოს მმართველმა პარტიამ უცხო ქვეყანაში პოლიტიკური ოპონენტი გაიტაცა, - ამის შესახებ საქართველოს მეხუთე პრეზიდენტი, სალომე ზურაბიშვილი X-ის საკუთარ გვერდზე წერს.
სალომე ზურაბიშვილის თქმით, მათი შეჩერების დროა.
„ტერორი, საქართველოში სახელმწიფო ტერორად იქცა: საქართველოს მმართველმა პარტიამ უცხო ქვეყანაში პოლიტიკური ოპონენტი გაიტაცა რამე სამართლებრივი პროცესის გარეშე. ბატონი ივანიშვილის მიერ დაკვეთილი ეს ოპერაცია განხორციელებულ იქნა “საქართველოს ავიახაზების” თვითმფრინავის გამოყენებით! მათი შეჩერების დროა!” - წერს ზურაბიშვილი.
ასევე, სალომე ზურაბიშვილი კიდევ ერთ განცხადებას აქვეყნებს, რომელიც ანტიკორუფციულ ბიუროს ეხება.
“ტერორი საქართველოში. მმართველი პარტიის კიდევ ერთი “ბოლშევიკური” ნაბიჯი: ანტიკორუფციული ბიურო მოქალაქეებს მოუწოდებს, ინფორმაცია მიაწოდონ “ნორმების დარღვევაზე”... და იძიებს მხოლოდ ოპოზიციის წევრებს, მაგრამ არც ერთ საჯარო კორუფციულ სკანდალს, რომელშიც მაღალი თანამდებობის პირები არიან ჩართული…“, - აცხადებს ზურაბიშვილი.

Salome Zurabishvili: Terror in Georgia is turning to State Terrorism: Georgia’s ruling party abducted a political opponent in a foreign country! Time to stop them!
29/05/2025 21:53:00 Politic
Georgia’s ruling party abducted a political opponent in a foreign country, - the fifth President of Georgia, Salome Zurabishvili, writes on her X page.
“Terror in Georgia is turning to State Terrorism: Georgia’s ruling party abducted a political opponent in a foreign country without resorting to any legal proceedings. This operation ordered by B. Ianishvili, was carried out using a Georgian airways” plane! Time to stop them!”, she said in her statement.
Salome Zurabishvili published another statement, which concerns the Anti-Corruption Bureau.
“Terror in Georgia. One more “bolchevik” step of the ruling party : the anticorruption bureau calls on citizens to bring information concerning “violation of norms” … and investigates only opposition members but none of the public corruption scandals involving high officials”, she writes.