12/06/2025 09:36:00 პოლიტიკა, სამართალი
სხდომა თბილისის საქალაქო სასამართლოში 16:00 საათზე დანიშნული. დღევანდელ სხდომაზე დაცვის მხარე დასკვნით სიტყვას წარმოთქვამს. უცნობია, ისარგებლებს თუ არა ბრალდებული მათე დევიძე საბოლოო სიტყვით. აღნიშნული საკითხების გავლის შემდეგ, მოსამართლე სათათბიროდ განაჩენის გამოსატანად გავა.
სხდომის პარალელურად, სამოქალაქო აქტივისტებსა და ბრალდებულის მხარდამჭერებს თბილისის საქალაქო სასამართლოსთან შეკრება აქვთ დაანონსებული.
ცნობისთვის, მათე დევიძეს ბრალი სისხლის სამართლის კოდექსის 353-ე პრიმა მუხლის პირველი ნაწილით წარუდგინეს, რაც პოლიციელზე თავდასხმას გულისხმობს. აღნიშნული ქმედება 4-დან 7-წლამდე თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.

12/06/2025 09:36:00 Политика, Право
Приговор по делу 21-летнего активиста Мате Девидзе, обвиняемого в нападении на сотрудника полиции, может быть оглашен сегодня.
Слушание назначено на 16:00 в Тбилисском городском суде. Защита выступит с заключительным словом на сегодняшнем заседании. Неизвестно, выступит ли сам обвиняемый Мате Девидзе. После рассмотрения вышеуказанных вопросов судья проведет совещание по вынесению вердикта.
Параллельно с слушанием гражданские активисты и сторонники обвиняемого объявили о проведении митинга перед зданием Тбилисского городского суда.
Напомним, Мате Девидзе предъявлено обвинение по статье 353 Уголовного кодекса, предусматривающей нападение на сотрудника полиции. Преступление карается лишением свободы на срок от 4 до 7 лет.