21/07/2025 10:35:59 პოლიტიკა
საქართველოს მეხუთე პრეზიდენტი, სალომე ზურაბიშვილი შემოსავლების სამსახურის მიერ გამოცემა „ბათუმელების“ ანგარიშებზე ინკასოს დადებას ეხმაურება და მედიასაშუალების წინააღმდეგ გამოყენებულ სასჯელს მიზანმიმართულ რეპრესიად აფასებს.
„ტერორი საქართველოში - მთავრობამ დამოუკიდებელი მედიასაშუალების, „ბათუმელების“ ანგარიშები ჟურნალისტ მზია ამაღლობელის სასამართლო პროცესამდე სულ რაღაც რამდენიმე დღით ადრე გაყინა - აშკარა სასჯელის აქტი. ეს სამართლიანობა არ არის. ეს მიზანმიმართული რეპრესიაა“, - წერს ზურაბიშვილი სოციალურ პლატფორმა X-ზე.
შეგახსენებთ, დღეს გამოცემა „ბათუმელებმა“ გაავრცელა ინფორმაცია, რომ შემოსავლების სამსახურმა „ბათუმელების“ ანგარიშებს ინკასო დაადო – ოფიციალური მიზეზი დავალიანებაა. რეალური მიზეზი – სურვილი, რომ მედიაორგანიზაციამ საქმიანობა შეწყვიტოს.
“უფრო მეტიც – ეს არის ზეწოლა მზია ამაღლობელზე, რომ დანებდეს. რამდენიმე დღეში მოსამართლე ნინო სახელაშვილი შპს „გაზეთ ბათუმელების“ დამფუძნებელს, მზია ამაღლობელს განაჩენს გამოუტანს”- აცხადებენ გამოცემაში.

Salome Zurabishvili: Terror in Georgia – the government has frozen the accounts of the independent media outlet “Batumelebi” - This is not justice; this is targeted repression
21/07/2025 10:35:59 Politic
Georgia’s fifth president, Salome Zurabishvili, has responded to the Revenue Service’s freezing of the accounts of the media outlet Batumelebi, calling the penalty imposed on the outlet a case of targeted repression.
“Terror in Georgia – the government has frozen the accounts of the independent media outlet ‘Batumelebi’ just a few days before the court hearing of journalist Mzia Amaghlobeli – a clear act of punishment. This is not justice. This is targeted repression,” – Zurabishvili wrote on social media platform X.
For reference, earlier today "Batumelebi" reported that the Revenue Service had frozen their bank accounts. According to the outlet, the official reason given is a financial debt amounting to 47,000 GEL.