05/02/2026 13:26:00 პოლიტიკა
ინიციატივა „ჯერ საქართველოს“ თანადამფუძნებელმა, ნიკოლოზ ხატიაშვილმა, გაცნობითი შეხვედრა გამართა ესპანეთის პარლამენტის სენატის ვიცე-სპიკერთან და სახალხო პარტიის (Popular Party) წევრთან, ხავიერ მაროტოსთან.
როგორ ორგანიზაციაში აცხადებენ, შეხვედრის ფარგლებში ნიკოლოზ ხატიაშვილმა ესპანელ სენატორს მიაწოდა დეტალური ინფორმაცია ინიციატივა „ჯერ საქართველოს“ შესახებ, მათ შორის მისი სტრატეგიული ხედვის, გეგმების, მიზნების და ძირითადი ღირებულებების შესახებ.
“საუბრისას ყურადღება გამახვილდა ინიციატივის პრიორიტეტებზე, საქართველოს მხარდაჭერაზე და საერთაშორისო პარტნიორებთან თანამშრომლობის მნიშვნელობაზე”- განაცხადა ხატიაშვილმა.

05/02/2026 13:26:00 Politic
Nikoloz Khatiashvili, co-founder of the “Georgia First” initiative, held a meeting with Javier Maroto, Deputy Speaker of the Spanish Senate and a member of the People’s Party (Partido Popular).
During the meeting, Khatiashvili briefed the senator on the “Georgia First” initiative, including its strategic vision, plans, goals, and core values.
He also outlined the initiative’s key priorities and highlighted the importance of strengthening Georgia’s development and engaging with international partners.