"სინკარას" ე.წ. კანონიერი ქურდის ტიტული ჩამოართვეს
ტრაბზონში გამართულ კრიმინალურ შეკრებაზე გიორგი ფოლადიშვილს (მეტსახელად "სინკარას") "კანონიერი ქურდის" ტიტული ჩამოართვეს.
მიზეზად, "Прайм Крайм"-ის ცნობით, იქცა საფრანგეთში მყოფი კიდევ ერთი ქართველი "კანონიერი ქურდის" - ნოდარ გაბისონიას განცხადება იმის შესახებ, რომ "სინკარამ" სასამართლო სხდომაზე კრიმინალურ სამყაროსთან კავშირი უარყო.
"Прайм Крайм"-ის ცნობით, კრიმინალური ავტორიტეტების შეკრებაზე სიტყვა თავად "სინკარასაც" მისცეს, რომელიც ვიდეოკავშირის მეშვეობით ჩაერთო, თუმცა მან კითხვებზე პასუხის გაცემაზე უარი განაცხადა და უმთავრესად დუმდა.
ფოლადიშვილი 2017 წლის ნოემბერში პარიზში დააკავეს. სწორედ მაშინ ჩატარდა სასამართლო, რომელიც ნოდარ გაბისონიამ ახსენა.

Грузинского вора в законе Синкара лишили криминального титула
24 августа в турецком Трабзоне на встрече "воров в законе" был "раскоронован" вор в законе Георгий Поладишвили, известный как Синкар.
Причиной для принятия решения стали слова живущего во Франции грузинского "вора в законе" Нодара Гамисония о том, что Синкар отрекся от титула на суде, сообщает "Прайм Крайм".
Георгий Поладишвили был задержан в Париже в ноябре 2017 года. На суде он отрекся от воровского титула и заявил, что не занимал высшую должность в преступной иерархии.
Как отмечает издание, на встрече криминальных авторитетов дали слово и самому Поладишвили. Он был подключен по видеосвязи, но на вопросы отвечать отказался и все время молчал.