ტყეში დაკარგული ორი მოქალაქე იპოვეს
მაშველებმა წყალტუბოში დაკარგული ორი მოქალაქე იპოვეს. საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის ცნობით, შინაგან საქმეთა სამინისტროს გადაუდებელი დახმარების ოპერატიულ მართვის ცენტრ „112“-ში შევიდა ინფორმაცია, რომ წყალტუბოში, სათაფლიის ტყეში ორ მოქალაქეს გზა აებნა და უსაფრთხო ადგილას გამოსვლას ვერ ახერხებდა.
„ტურისტების დასახმარებლად, შეტყობინების მიღებისთანავე გავიდა იმერეთის მთავარი სამმართველოს სამაშველო ჯგუფი.
საძიებო სამუშაოების შედეგად, სათაფლიის ნაკრძალში უვნებლად ნაპოვნია საქართველოს დაკარგული ორი, 17 წლის მოქალაქე. ისინი მეხანძრე-მაშველების მიერ გადაყვანილები არიან უსაფრთხო ადგილზე. მათ სიცოცხლეს და ჯანმრთელობას საფრთხე არ ემუქრება.
სამძებრო სამუშაოებში სახანძრო-სამაშველო ჯგუფის გარდა, ჩართული იყო წყალტუბოს კრიმინალური პოლიციის ჯგუფი და სათაფლიის ნაკრძალის რეინჯერი“, – აღნიშნულია საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის ინფორმაციაში.

Новая вспышка коронавируса в Грузии: 4775 новых случаев за сутки
В Грузии вновь растет число новых случаев коронавируса. По информации правительства Грузии, за сутки выявлено 4775 новых случаев заболевания. Это максимальный показатель с 31 августа (тогда выявили 4778 новых случаев).
По данным правительственного портала stopcov.ge, за сутки уровень выявляемости коронавируса в Грузии составил 10.01%, за последние 14 дней составляет 6,58%, за неделю – 7,98%.
От осложнений, вызванных коронавирусной инфекцией, в Грузии скончались еще 37 пациентов. Число жертв COVID-19 за время пандемии достигло 9306.
Накануне провели 47 723 теста: PCR-тестов – 14 605, экспресс–тестов на антиген – 33 118.
Выздоровели еще 1623 пациента. Общее количество подтвержденных случаев COVID-19 в стране составляет 640 358, выздоровевших – 603 995, - сообщает "Эхо Кавказа".