აშშ–ის საელჩო: „ვიმედოვნებთ, კონსორციუმის, ინვესტორებისა და ხელისუფლების წარმომადგენლების შეხვედრა ანაკლიის პორტის პროექტის წინსვლას შეუწყობს ხელს“
17/05/2019 13:46:52 ეკონომიკა
საქართველოში აშშ–ის საელჩო იმედოვნებს, რომ საერთაშორისო საფინანსო ინსტიტუტებს, „ანაკლიის განვითარების კონსორციუმსა“ და საქართველოს მთავრობის წარმომადგენლებს შორის დაგეგმილი შეხვედრა ანაკლიის ღრმაწყლოვანი პორტის პროექტის წინსვლას შეუწყობს ხელს.
ამის შესახებ „აქცენტს“ აშშ–ის საელჩოში განუცხადეს.
„ანაკლიის პორტის პროექტი საქართველოს ეკონომიკური განვითარებისთვის ძალიან მნიშვნელოვანია და მასში აშშ-ს კომპანიების ჩართულობა ჩვენს ქვეყნებს შორის ძლიერი ეკონომიკური პარტნიორობის ნაწილია. საერთაშორისო საფინანსო ინსტიტუტების, ანაკლიის განვითარების კონსორციუმისა და საქართველოს მთავრობის წარმომადგენლების შემდგომი შეხვედრის მიმართ ოპტიმისტურად ვართ განწყობილები და ვიმედოვნებთ, რომ იგი პროექტის წინსვლას შეუწყობს ხელს“, – აცხადებენ საელჩოში.
ცნობისთვის: ანაკლიის ღრმაწყლოვანი პორტის საკითხთან დაკავშირებით კონსორციუმის, ინვესტორებისა და ხელისუფლების წარმომადგენლების შეხვედრა 21 მაისისთვის არის დაგეგმილი. არსებული ინფორმაციით, მასში მონაწილეობას ანაკლიის პორტის 4 ინვესტორი - EBRD, OPIC, ADB და AIIB მიიღებენ.

US Embassy in Georgia – We are optimistic that meeting of investors, Consortium and Georgian government will help advance Anaklia Deep Sea project
17/05/2019 13:46:52 Economics
The United States Embassy in Georgia said on Friday that the Anaklia Deep Sea Port project is very important for Georgia’s economic growth, and the involvement of U.S. companies is part of the strong economic partnership between our countries.
‘We are optimistic that the upcoming meeting of the international financial institutions, the Anaklia Development Consortium, and the Georgian government will help advance the project further,’ the Embassy told the Accent.
The meeting of the international financial institutions, the Anaklia Development Consortium and the Georgian government regarding the Anaklia port project is scheduled for May 21. According to reports, representatives of the international financial institutions - EBRD, OPIC, ADB and AIIB will take part in this meeting.