სოხუმში ენერგოკომპანია "ჩერნომორენერგოს" ყოფილი დირექტორის ავტომანქანა დაცხრილეს
სოხუმში ენერგოკომპანია "ჩერნომორენერგოს" ყოფილი დირექტორის ასლან ბასარიას ავტომანქანა დაცხრილეს, - იუწყებიან აფხაზური Telegram-არხები.
ინციდენტის შედეგად არავინ დაშავებულა.
ირკვევა, რომ თავდასხმის მომენტში მანქანა ბასარიას სახლის წინ იყო პარკირებული და მასში არავინ იმყოფებოდა.
წინასწარი ინფორმაციით, ისროდნენ გამვლელი ავტომანქანიდან, სროლა ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღიდან წარმოებდა.
«Нужная газета» აღნიშნავს, რომ დაახლოებით ერთი კვირის წინ ასლან ბასარია ერთ-ერთ ტელეეთერში აფხაზურ საზოგადობაში არსებულ საპროტესტო განწყობებზე და "სუვერენიტეტს" დაკარგვის საფრთხეზე საუბრობდა დე ფაქტო ხელისუფლების ქმედებების, კერძოდ, რუსებისთვის ბიჭვინთის აღმოსავლეთ ნაწილის, ენერგოობიექტებისა და უძრავი ქონების მიყიდვის შესაძლო დაშვების გამო.

В Абхазии обстреляли машину экс-директора «Черноморэнерго»
Накануне вечером в Сухуми обстреляли машину экс-директора компании «Черноморэнерго» Аслана Басария. Об этом, по информации "Эха Кавказа", сообщили абхазские Telegram-каналы.
В результате происшествия никто не пострадал. Машина была припаркована возле дома Басария. В момент обстрела в ней никого не было.
По предварительной информации, обстрел был произведен из автоматического оружия из проезжавшей мимо машины.
«Нужная газета» напоминает, что около десяти дней назад в программе «Апсны Хабар» Аслан Басария говорил о протестных настроениях в обществе в связи с действиями властей; об угрозах суверенитету Абхазии, связанных с передачей госдачи «Пицунда», либерализацией энергетической отрасли, продажей недвижимости иностранцам.