უკრაინის თავდაცვა ზაპოროჟიეს რეგიონში წარმატების შესახებ იუწყება
უკრაინის თავდაცვის სამინისტრო ზაპოროჟიეს რეგიონში - რაბოტინოსა და მალაია ტოკმაჩკას მახლობლად უკრაინელი სამხედროების წარმატებების შესახებ იტყობინება.
„ჩვენს ქვედანაყოფებს წარმატებები აქვთ რაბოტინოს სამხრეთ-აღმოსავლეთით და მალაია ტოკმაჩკას სამხრეთით, ზაპოროჟიეს რეგიონში. მტერი ცდილობდა დაებრუნებინა დაკარგული პოზიციები რაბოტინოს აღმოსავლეთით, ზაპოროჟიეს რეგიონში, მაგრამ წარუმატებლად. გეგმიური საბრძოლო სამუშაოები ახლა რაბოტინოში მიმდინარეობს“, - დაწერა უკრაინის თავდაცვის მინისტრის მოადგილე ანა მალიარმა ტელეგრამის–არხზე.
მისი თქმით, ზაპოროჟიესა და ხერსონის მიმართულებით რუსული არმია თავდაცვით პოზიციაშია, მაგრამ კუპიანსკში, ლიმანში, ავდეევკაში, მარინკაში აგრძელებს წეტევის მცდელობებს.
21 აგვისტოს დილის ანგარიშში უკრაინის შეიარაღებული ძალების გენერალურმა შტაბმა, სხვა საკითხებთან ერთად, ისაუბრა რუსული ჯარების წარუმატებელი შეტევითი ოპერაციების შესახებ კურდიუმოვკას რაიონში, ისევე როგორც რუსული ჯარების შეტევის შეკავებააზე მარინკაში, დონეცკის რეგიონში.

В Минобороны Украины сообщили об успехе ВСУ в Запорожской области
В Минобороны Украины сообщили об успехе украинских военных в Запорожской области – около Работино и Малой Токмачки, - информирует "Радио Свобода".
«Наши подразделения имели успех в направлении юго-восточнее Работино и южнее Малая Токмачка Запорожской области. Враг пытался вернуть утраченные положения восточнее Работино Запорожской области. Но безуспешно. В Работином сейчас идет плановая боевая работа», – написала заместитель министра обороны Украины Анна Маляр в своем телеграм-канале.
По ее словам, в Запорожском и Херсонском направлениях российская армия в обороне, но на Купянском, Лиманском, Авдеевском, Марьинском продолжает попытки наступать.
В утренней сводке 21 августа Генштаб ВСУ сообщил, среди прочего, о безуспешных наступательных действиях российских войск в районе Курдюмовки, а также сдерживания наступления российских войск в районе Марьинки Донецкой области.