შსს: სოფელ ჯუმათში ნაპოვნია ერთი არასრულწლოვანის ცხედარი, დაკარგული 2 პირის მიმართ საძიებო სამუშაოები გრძელდება
08/09/2023 07:38:58 საზოგადოება
სოფელ ჯუმათში ნაპოვნია ერთი არასრულწლოვანის ცხედარი, დაკარგული 2 პირის მიმართ კი, გრძელდება საძიებო სამუშაოები, - ამის შესახებ ინფორმაციას შინაგან საქმეთა სამინისტრო ავრცელებს.
უწყების ცნობით, გურიის რეგიონში მოსული უხვი ნალექის გამო, ადიდებულია მდინარეების კალაპოტები, ჩამოწოლილია მეწყერი, დაზიანებულია საცხოვრებელი სახლები, ხიდები და სოფლებთან დამაკავშირებელი გზები.
მათივე ინფორმაციით, სტიქიის ადგილებზე შინაგან საქმეთა სამინისტროს სხვადასხვა დანაყოფების წარმომადგენლები იმყოფებიან, ასევე, მობილიზებულია შესაბამისი ტექნიკა და აქტიურ რეჟიმში მიმდინარეობს სამუშაოები.
„მოვუწოდებთ რეგიონში მყოფ მოსახლეობას, თავი შეიკავონ გადაადგილებისგან და დაემორჩილონ ადგილზე მყოფ შინაგან საქმეთა სამინისტროს წარმომადგენლების მითითებებს.
ამ დროისთვის, მაშველების მიერ ძებნის ღონისძიების ფარგლებში, სოფელ ჯუმათში ნაპოვნია ერთი არასრულწლოვანის ცხედარი, დაკარგული 2 პირის მიმართ კი, გრძელდება საძიებო სამუშაოები.
უსაფრთხოების ზომებიდან გამომდინარე, შინაგან საქმეთა სამინისტროს საზოგადოებრივი უსაფრთხოების მართვის ცენტრ 112-ის მიერ, გურიის რეგიონის მიმდებარე ტერიტორიაზე მყოფ მოქალაქეებს ეგზავნებათ გამაფრთხილებელი შეტყობინებები“,- აღნიშნულია გავრცელებულ ინფორმაციაში.

На западе Грузии из-за ливня сошли оползни, обнаружено тело одного подростка
Сильные ливни привели к наводнениям и оползням в Аджарии и Гурии на западе Грузии. По информации Службы по управлению чрезвычайными ситуациями, несколько сел в Гурии оказались отрезаны от внешнего мира, - информирует "Эхо Кавказа".
В результате обильных дождей были затоплены жилые дома, сельскохозяйственные угодья, повалены деревья.
Оползневые процессы активизировались в нескольких селах. По информации мэра Ланчхутского муниципалитета Александра Саришвили, в результате оползней разрушено как минимум 10 домов.
В МВД Грузии сообщили, что в селе Джумати обнаружено тело одного подростка. Ведутся поиски еще двух человек.
На участке Самтредиа-Ланчхути-Григолети частично затоплена магистраль, связывающая Западную и Восточную Грузию. По информации департамента автомобильных дорог, движение транспорта сейчас осуществляется по дороге через Сенаки и Поти.
В августе в курортном поселке Шови в регионе Рача сошел оползень, в результате стихийного бедствия погиб 31 человек, поиски еще двоих подростков продолжаются.