თავდაცვის სამინისტრო: აშშ–ის სამხედრო ბაზასთან დაკავშირებით მედიით გავრცელებული ინფორმაცია სრულ სიცრუეს წარმოადგენს
13/09/2023 11:31:32 თავდაცვა
საქართველოს თავდაცვის სამინისტრო "სრულ სიცრუეს" უწოდებს "მთავარი არხის" მიერ გავრცელებულ ინფორმაციას, რომლის მიხედვით, 2 წლის წინ საქართველომ ქვეყანაში სამხედრო ბაზის აშენებაზე აშშ-ს უარი განუცხადა.
"თავდაცვის სამინისტრო ეხმიანება მედიაში გასულ ინფორმაციას, რომელიც შეეხება აშშ-საქართველოს სამხედრო-პოლიტიკური ურთიერთობების თემას და შინაარსობრივად წარმოადგენს სრულ სიცრუეს.
აღნიშნული ინფორმაცია ვრცელდება პოლიტიკურად მიკერძოებული პირის მიერ, რომელიც შემდგომ ცალკეული მედია საშუალებებისა და პოლიტიკურად ანგაჟირებული პირების მიერ გამოყენებულია დეზინფორმაციული კამპანიის საწარმოებლად.
მოვუწოდებთ საზოგადოებას დაეყრდნონ გადამოწმებულ ინფორმაციას, განსაკუთრებითასეთი მნიშვნელობის თემატიკის განხილვისას", – ნათქვამია თავდაცვის სამინისტროს მიერ გავრცელებულ განცხადებაში.

Georgia's Ministry of Defense: The information spread by the media regarding the US military base is a complete lie
13-09-2023 15:31:32 Defense
The Ministry of Defense of Georgia has said that the information spread by the the Mtavari television channel regarding the issue of the US military base is "a complete lie".
According to the Mtavari television channel, in 2021 Georgia refused to build the US military base in the country.
"The information spread in the media, concerns the topic of US-Georgia military-political relations, and is a complete lie in its content.
The mentioned information is spread by a politically biased person, which is then used by individual media outlets and politically motivated persons to launch a disinformation campaign.
We call on the public to rely on verified information, especially when discussing such an important topic," the Ministry of Defense said in a statement.