ხვალ პუტინი ბჟანიას შეხვდება
ხვალ რუსეთის პრეზიდენტი ვლადიმირ პუტინი ოკუპირებული აფხაზეთის დე ფაქტო პრეზიდენტ ასლან ბჟანიას სოჭში შეხვდება.
გავრცელებული ინფორმაციით, დღის წესრიგში შედის მოსკოვისა და სოხუმის შემდგომი თანამშრომლობის აქტუალური საკითხები სხვადასხვა მიმართულებით.
დღეს ასლან ბჟანიამ შეხვედრა გამართა რუსეთის საგარეო საქმეთა მინისტრ სერგეი ლავროვთან. რუსეთის საგარეო საქმეთა მინისტრმა პირობა დადო, რომ "გააფართოვებს იმ ქვეყნების წრეს, რომლებმაც აფხაზეთის დამოუკიდებლობას აღიარებენ".
რუსეთ-საქართველოს 2008 წლის ომის შემდეგ მოსკოვმა ცხივალისა და აფხაზეთი რეგიონები "დამოუკიდებელ" ე.წ. სახელმწიფოებად აღიარა. რუსეთის შემდეგ, საქართველოს ამ რეგიონების ე.წ. დამოუკიდებლობა ვენესუელამ, ნიკარაგუამ, ნაურუმ და სირიამ სცნეს.

Владимир Путин примет в Сочи абхазского президента
Президент России Владимир Путин в среду проведет в Сочи переговоры с президентом самопровозглашенной республики Абхазия Асланом Бжания.
Информацию, по сообщению "Эха Кавказа", распространила пресс-служба Кремля, её подтвердила пресс-служба абхазского лидера.
Сообщается, что на повестке дня – актуальные вопросы дальнейшего сотрудничества Москвы и Сухуми в различных направлениях.
Сегодня, 3 октября Аслан Бжания провел переговоры с главой МИД РФ Сергеем Лавровым. Министр иностранных дел России пообещал расширить круг стран, признавших независимость Абхазии.